Asfalt Katmanları ve Tabakaları

Asfalt Katmanları ve Tabakaları

Yolların üst yapılarında en çok tercih edilen asfalt başlıca üç katmandan oluşmaktadır. Bunlar asfaltın temel tabakası, binder tabakası ve yüzey tabakası diye adlandırılır.

Asfaltın temel tabakalarında kullanılan karışımlar, yolun esas yükünü taşıdığı ve zemine direkt temas ettiği için uygulama kalınlığı daha kalın ve elastiklik modülü daha fazladır. Binder tabakası, düzgün bir yüzeyin elde edilmesini sağlayan ve iki katmanın arasında bulunan bir tabakadır. Asfaltın yüzey tabakaları, katmanların en üst tabakasında bulunan ve aralarında en ince olan tabakadır. Bu tabakalar, lastik ile asfalt arasındaki tutunmayı sağlar ve konforlu, gürültüyü düşürmek için düzgün bir şekilde dizayn edilir.

Asfalt katmanlarının kalınlığı ve katman sayısı; uygulama zeminine, müşterinin bütçesine ve hizmet ömrü beklentilerine göre uygun olarak seçilir.

  Akaryakıt sektöründe Türkiye’nin lokomotif şirketlerinden ve en büyük yerli akaryakıt dağıtım şirketi OPET ile çalışmaktayız. Sektörde OPET markası altında artan potansiyele sahip perakende satış hizmeti satış hizmeti, otobil distribütörü, dökme toptan satış, madeni yağ satış faaliyetlerimiz bulunmaktadır.
  Adres
  Koşuyolu Mah. Katip Salih Sok. No:98 Kadıköy / İSTANBUL
  Telefon
  0 (216) 326 00 97
  E-Mail
  info@ickalepetrol.com