Asfalt Özellikleri Nelerdir?

Asfalt Özellikleri Nelerdir?

Yolların üst yapılarının yapımında en çok tercih edilen kaplama malzemesi sıcak asfalttır. Çok tercih edilmesinin sebebi sıcak asfalt özellikleri yolların üst yapılarına diğer kaplama malzemelerine kıyasla daha çok uygun olmasıdır. Bazı sıcak asfalt özellikleri en uygun fiyatlı, en dayanıklı ve en uzun ömürlü zemin kaplama malzemesidir. Uygulaması diğer kaplama malzemelerine göre daha pratiktir. Asfalt kaplı yolların yüzeyleri kaliteli işçilik ile beraber oldukça düzgün olur. Araç sürerken araç kabinine yoldan gelen ses diğer kaplama malzemelerine göre daha azdır. Araç tekerleğinin yola daha fazla tutunmasını sağlar. Asfalt toz tutmayan ve su geçirmeyen bir malzeme olduğundan dolayı rahatlıkla yıkanabilir ve kapalı alanlarda daha çok tercih edilir. Diğer kaplama malzemelerine nazaran sade ve estetik bir görünüme sahiptir. Asfalt birçok alan için ideal bir zemin kaplama malzemesidir.

Ekonomik: Asfalt diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha uygun ve daha ekonomik çözümler sunar.

Dayanıklı: Asfalt trafikteki yükün altında, yağmurlu havalarda, sıcak soğuk değişiklerine ve ısı değişikliklerine karşı oldukça dayanıklıdır.

Sürtünmeye Dayanıklı: Asfalt yol üzerinde araçların emniyetle hareket etmesini ve güvenli bir şekilde durmasını sağlar.

Stabil: Asfalt, araçlardan gelecek olan yüklere ve basınç, çekme ve kesme kuvvetlerine karşı dirençli bir zemin kaplama malzemesidir. Gelebilecek herhangi bir deformasyona karşı dirençlidir.

Uzun Ömürlü: Sıcak asfalt serme işi kaliteli işçilik ile beraber diğer zemin kaplama malzemelerinden daha uzun süreli kullanılır.

Uygulama Kolaylığı: Asfaltın serilecek zemine uygulanması (serme ve sıkıştırması) beton ve benzeri malzemeye göre daha kolay, daha seri ve daha pratiktir.

Konforlu: Asfalt üzerinde sürülen araç kabinine gelen ses başka zemin kaplama malzemelerine göre daha aza indirilmiştir.

Esnek: Asfalt yol altındaki temel deformasyonlarına (temel çökmelerine ve temel esnemelerine) karşılık olarak çatlamadan ve kırılmadan karşı koyabilir.

Estetik Görünüm: Asfalt zemine çizilen çizgiler ve trafik işaretleri ile sade ve estetik bir görünüm kazanır.

Düzgün Zemin: Açık ve kapalı otopark, site içi yollar, spor alanları, depo alanları ve fabrika sahası gibi çeşitli alanlarda kaliteli işçilik ile beraber düzgün asfalt zemin elde edilir.

Toz Tutmaz: Asfalt toz tutmaz, rahatça yıkanabilir ve süpürülebilir. Bu özelliğinden dolayı, kapalı garajlarda tercih sebebidir.

  Akaryakıt sektöründe Türkiye’nin lokomotif şirketlerinden ve en büyük yerli akaryakıt dağıtım şirketi OPET ile çalışmaktayız. Sektörde OPET markası altında artan potansiyele sahip perakende satış hizmeti satış hizmeti, otobil distribütörü, dökme toptan satış, madeni yağ satış faaliyetlerimiz bulunmaktadır.
  Adres
  Koşuyolu Mah. Katip Salih Sok. No:98 Kadıköy / İSTANBUL
  Telefon
  0 (216) 326 00 97
  E-Mail
  info@ickalepetrol.com